Eerste dag Mercy Ships!!
Ga naar de pagina van Pepijn HonigHi allemaal,
Daar is ie dan, mijn eerste blog op het schip! En wat ben ik intens blij dat ik hier zit!
Iets minder dan 30 uur geleden ben ik aan boord gestapt, maar t voelt nu al als weken! Zo veel nieuwe leuke mensen ontmoet, zo veel nieuw werk gedaan en zo veel nieuwe indrukken, echt te leuk!
Ik stond gisteren (26 oktober) al om 7 uur op t vliegveld met papa, mama en Loïs. Angela kon er niet bij zijn, want zij leeft haar beste leven op ponykamp :). We waren veel te vroeg want in Rotterdam staat blijkbaar helemaal geen rij, dus toen hebben we even goed afscheid kunnen nemen op ‘t vliegveld. Nadat ik om 9 uur in het vliegtuig stapte en om 13:18 uitstapte, werd ik opgehaald met een taxi en was ik eindelijk op weg naar mijn nieuwe thuis. Vanuit de taxi zag ik het schip al liggen.
Toen ik naast de boot stond met mijn tas van 31 kilo werd ik er even van bewust gemaakt hoe groot het schip eigenlijk is. Ik moest 3 verdiepingen de trap op naar de ingang van het schip en was toen eindelijk echt binnen. Ik werd heel hartelijk ontvangen door twee crew members van ‘hospitality’, kreeg meteen mijn persoonlijke pasje en kreeg een rondleiding van het gehele schip. Alles in dit schip is intens groot, mooi en nieuw, maar er werd aan sommige delen, zoals het ziekenhuis, nog hard geklust. Alles wordt klaargemaakt om in December de bemanning van de Africa Mercy te ontvangen en later in februari met hen te varen naar Senegal. Daar gaat de fieldservice echt beginnen!
De hoeveelheid informatie die ik tijdens de tour ontving was intens, maar gelukkig kreeg ik meerdere boekjes en handleidingen om me te helpen. Aan het eind van de tour kreeg ik mijn eigen kamer te zien, een hut die ik deel met één ander persoon. Ik kreeg even tijd om lekker te settelen en mijn kamer op te vrolijken met lieve kaartjes en foto’s die ik van thuis heb meegekregen.
Het avondeten voelde als een soort all inclusive vakantie, dat kwam doordat er een groot buffet is met heel veel lekkers en je van alles mag pakken, zo veel je wilt. Vertrouw er maar op dat ik heb genoten 😉 Later op de avond heb ik met een hele groep jongeren in de haarsalon gezeten, omdat eentje haar haar ging verven… Een hele belevenis met een hoop vlekken en geklieder.
Na een nachtje goed slapen en vooral heel vroeg op, begon vandaag mijn eerste echte werkdag. Johnny, mijn teamleider, gaf me een rondleiding in de keuken en heeft uitgelegd wat mijn taken zijn, vooral het voorbereiden en snijden van de ingrediënten. Ook in de keuken werd ik heel fijn ontvangen; ik mocht alles vragen en liep soms constant achter iemand aan die mij ging vertellen hoe en wat ik moest doen… Gelukkig leer je alles heel snel kennen op dit schip, dus over een week ben ik misschien wel een echte pro 😉 De werkdag was 10 uur lang, maar we hadden genoeg pauze en lekker eten, dus het was een erg geslaagde eerste dag!
Ik kan niet wachten om meer ervaringen hier op te doen en zal jullie alles vertellen!
Liefs
Plaats een Reactie
Meepraten?Draag gerust bij!
Wat leuk om te lezen Pepijn! Ik ben benieuwd wat je allemaal in die keuken staat klaar te maken. Voor hoeveel man/vrouw moeten jullie te koken?
Wat een belevenis, Pepijn, heerlijk dat je dit met ons wil delen !!
Mooie eerste kennismaking Pepijn!! Leuk geschreven!!!