Nieuwsbericht

Mercy Ships en Operatie Mobilisatie organiseren gezamenlijk missie-event

Mercy Ships Nieuws Mercy Ships en Operatie Mobilisatie organiseren gezamenlijk missie-event

Op zaterdag 30 mei organiseren Mercy Ships en Operatie Mobilisatie (OM) voor het eerst samen een bijzonder event: Missie-event aan boord – ontdek Gods koers voor jouw leven! Aan boord van OM-schip de Logos Hope, die op dat moment in de haven van Scheveningen ligt, worden bezoekers uitgenodigd om stil te staan bij een vraag die veel christenen herkennen: waar vraagt God mij om mijn leven en talenten in te zetten? Het Missie-event aan boord is bedoeld voor iedereen die nadenkt over zending, vrijwilligerswerk of een periode dienen in het buitenland. 

Mercy Ships en Operatie Mobilisatie kennen elk hun eigen geschiedenis, werkwijze en schepen. Voor veel mensen lijkt het soms alsof de schepen familie van elkaar zijn, logisch dus dat de vraag regelmatig opkomt wie bij wie hoort! 

Tegelijk delen beide organisaties eenzelfde verlangen. Namelijk dat mensen wereldwijd kennismaken met Gods liefde, zichtbaar in praktische hulp, medische zorg en het delen van het Evangelie. Vanuit dat gedeelde verlangen ontstond het idee om samen een event te organiseren om samen op te trekken rond één centrale vraag: wat is Gods koers voor jouw leven? 

Missie-event aan boord  

De dag aan boord van de Logos Hope bestaat uit momenten van inspiratie, verdieping, aanbidding en gebed. Sprekers, zoals coach en schrijver Arie de Rover en pastor en coach Maarten en Gerdine Blom, nemen bezoekers mee in thema’s als roeping, beschikbaarheid en dienen in Gods Koninkrijk. Daarnaast delen vrijwilligers van zowel Mercy Ships als Operatie Mobilisatie hun persoonlijke verhalen. Zij vertellen openhartig over hun keuze voor missiewerk, het leven aan boord van een schip, wat zij mochten betekenen voor anderen, maar ook over wat het hen zelf kostte. Gedurende de dag is er volop gelegenheid om vragen te stellen en in gesprek te gaan met medewerkers en oud-vrijwilligers van beide organisaties. Ook gezinnen zijn van harte welkom. Terwijl ouders het hoofdprogramma volgen, is er voor kinderen een eigen kinderprogramma dat aansluit bij de dag. De muziek en aanbidding worden geleid door Pearl Jozefzoon.  

Het event nodigt deelnemers uit om persoonlijk te reflecteren: wat is jouw identiteit, waar liggen jouw gaven en op welke plek zou jij je in kunnen zetten in Gods missie? 

Wie wil, kan de dag afsluiten met een rondleiding over het schip en zo iets ervaren van het dagelijkse leven aan boord.

De Africa Mercy en Logos Hope in 2015 naast elkaar in Madagaskar

Over Mercy Ships 

In navolging van het voorbeeld van Jezus zet Mercy Ships zich in om hoop en genezing te brengen naar de vergeten armen. Vanuit die overtuiging gelooft Mercy Ships dat medische zorg voor iedereen beschikbaar moet zijn. Met de grootste particuliere ziekenhuisschepen ter wereld, de Africa Mercy en de Global Mercy, wordt medische zorg mogelijk gemaakt voor mensen die hier geen toegang toe hebben. Dit gebeurt door het bieden van levensveranderende operaties en het trainen van lokale zorgprofessionals. Jaarlijks werkt een internationale bemanning van vrijwillige professionals in meer dan 150 verschillende functies samen aan deze missie. Iedereen kan met zijn of haar talenten bijdragen aan het brengen van hoop en genezing. 

Operatie Mobilisatie en de Logos Hope  

Operatie Mobilisatie is een wereldwijde beweging van gewone christenen, die zich inzetten voor de verspreiding van het Evangelie met de overtuiging dat niemand zonder Jezus kan. In de jaren ’70 werd een idee dat onmogelijk werd geacht werkelijkheid: het eerste schip werd in de vaart genomen. De schepen zijn een katalysator voor zendingswerk wereldwijd, en geven het werk van lokale kerken een enorme impuls. De Logos Hope in begon in 2009 aan haar missie om wereldwijd kennis, hulp en hoop te bieden. Ze deed meer dan 150 havens aan, en ontving al bijna 11 miljoen bezoekers. 

De Logos Hope wordt in 2024 uitgezwaaid door bemanningsleden van de Global Mercy bij vertrek uit Freetown, Sierra Leone

De Logos Hope in Nederland 

In mei 2026 bezoekt de Logos Hope Nederland. Tijdens dit bezoek krijgen bezoekers de gelegenheid om het schip te ontdekken, de internationale bemanning te ontmoeten en kennis te maken met het werk van Operatie Mobilisatie. 

Het Missie-event op 30 mei maakt onderdeel uit van dit bezoek en biedt een unieke gelegenheid om niet alleen het schip te bekijken, maar vooral om stil te staan bij de vraag welke plek God voor jou heeft in Zijn missie. 

Ben jij bereid om na te denken over Gods koers voor jouw leven?

Mercy Ships en Operatie Mobilisatie nodigen je samen uit om aan boord te komen en te ontdekken of een missie in het buitenland jouw volgende stap kan zijn.

Het laatste nieuws