
‘Zijn we er klaar voor? Zijn we er écht klaar voor?’, zo klonk het 9 mei in het startvak in Bergschenhoek-Rotterdam, waar de tweede Mercy Ships Obstacle Run plaatsvond. Maar liefst 630 deelnemers kwamen in actie om geld in te zamelen voor Mercy Ships en gingen, na een stevige warming-up, de strijd met het parcours aan.






Het parcours
De deelnemers konden kiezen tussen een route van 6 of 9 kilometer, vol met obstakels op het land, door het water en zelfs door de modder. ‘Het hoogtepunt was letterlijk het dieptepunt’, aldus een deelnemer, ‘letterlijk kopje onder in de modder’. Jong en oud, sportief en wat minder sportief, met enthousiasme, saamhorigheid en adrenaline haalde iedereen de finish. Bekijk de beelden van de aftermovie hieronder!
Geweldige opbrengst
Door de inzet van alle deelnemers is een fantastisch totaalbedrag van €360.775 opgehaald voor medische zorg in Afrika! Met dit bedrag kunnen naar verwachting tot 80 orthopedische operaties worden uitgevoerd op de Africa Mercy in Madagaskar en Global Mercy in Ghana (later dit jaar) waardoor kinderen tussen de 4 en 14 jaar, zoals Jeremie, geopereerd kunnen worden aan gebogen benen en klompvoeten. Buitengesloten kinderen zonder toekomst ontvangen door de inzet van de deelnemers en hun sponsoren nieuwe hoop en genezing in 2026. Daarnaast gaat een deel van de opbrengst naar diverse trainingen in Afrika waardoor medici kunnen worden opgeleid om zelf medische zorg te kunnen geven aan hun inwoners.



Jeremie voor en na zijn operatie op de Africa Mercy in Madagaskar
Bedankt!
Zonder de betrokkenheid van alle 630 deelnemers, meer dan 9.500 sponsors, ruim 100 vrijwilligers en tientallen bezoekers was de Mercy Ships Obstacle Run niet zo’n succes geweest. Daarom wil de organisatie van de Mercy Ships Obstacle Run iedereen hartelijk bedanken. Tot de volgende keer!
Houd voor meer beeldmateriaal van het evenement onze socials en de website www.mercyshipsrun.nl in de gaten!





