Twee maanden geleden is het alweer dat ik aankwam in Tamatave, Madagascar. Toen volledig ontwetend en nieuwsgierig. En dat nu nog steeds eigenlijk:) Met dankbaarheid kijk ik terug naar de eerste periode. Vol met uitdagingen en mooie avonturen.
Het leven aan boord is erg bijzonder te noemen. Tal van Nationaliteiten en een leven met een redelijk standaard ritme, maar met telkens nieuwe uitdagingen en nieuwe ontwikkelingen.
Op de afdeling Finance werk ik samen met een Nederlandse teamleider en drie collega’s uit Kameroen. Het verschil tussen de Nederlandse cultuur en de Kameroenese cultuur maakt het werk leuk en soms verwarrend. Wij als Nederlanders zoeken vaak naar structuur en duidelijkheid, terwijl de Kameroenesen veel meer gericht zijn op service en een teamgevoel.
Een goeie werkdag begint dan ook meestal met een leuk gesprek met een van de Kameroenezen waarmee ik het kantoor deel. En dit bevalt me. Het is heerlijk even los te komen van de Nederlandse kille en koude houding:)
Het werk opzich gaat goed, al hebben de laatste weken vooral in het teken gestaan van een training/on-boarding. Het lijkt erop dat de komende maanden de meest uitdagende maanden zullen zijn. Een introductie van een nieuw systeem staat op het programma en daarbij verlaten twee collega’s in december het schip. Ik ben erg benieuwd hoe de komemde maanden eruit gaan zien.
Naast het werk is er van alles te doen op het schip. Veel enthousiastelingen aan boord die een studiekring, sportgroep of spelletjesgroep hebben opgericht. En het scheelt op het schip dat je je niet druk hoeft te maken over het eten. Dagelijks driemaal goed eten, maakt het leven erg aangenaam. Ik probeer zover mn knie het toelaat te voetballen met een team op het schip. Doordeweeks voetballen we op het dock, een beveiligd gedeelte in de haven waar ook het schip ligt. En op zaterdag spelen we een wedstrijd tegen of een afdeling op het schip, of de lokale politie etc. Erg mooi.
Ook probeer ik regelmatig aan te sluiten bij een lokale sport ministry. We trainen op de zondag of spelen een wedstrijd. Voor de wedstrijd proberen we de spelers iets mee te geven, met name gericht op karakteropbouw en perspectief in hun leven.
De sport ministry is een erg belangrijk initiatief dat veel jongeren probeert te bereiken in Tamatave maar ook in de rest van Madagascar. Momenteel zijn we aan het kijken om een training op te zetten voor lokale trainers hoe ze Jezus centraal kunnen stellen in hun leiding aan de teams en daarnaast zijn we bezig om geld in te zamelen om de jongeren in de stad fatsoenlijk te kunnen laten voetballen. Sommige jongeren spelen op blote voeten terwijl anderen het geluk hebben om op normale schoenen te spelen. Het zou mooi zijn om in beide projecten voortuitgang te boeken de komende maanden. Elke steun vanuit Nederland is natuurlijk van harte welkom.
Tot zover even mijn update. Ik hoop snel weer even een update te geven:)








Geef een reactie