Salama!
De week begon eigenlijk rustig want ik had vrij op maandag. Lekker uitgeslapen en toen wat ontbeten in de dining room. Tot er een berichtje kwam dat er een open dienst was. Aangezien ik toch geen plannen had gemaakt voor de dag heb ik de open dienst opgelost. Niet een heel spannende dag dus!
Dinsdag had ik in de ochtend weer heerlijk rustig aan gedaan. Lekker een self care ochtend; douchen, de was doen, opruimen. In de middag weer een avonddienst.
Woensdagochtend had ik met een groepje een cultural hike gedaan aan de buitenzijde van de stad. We gingen om kwart over 6 in de ochtend op pad. De hike was in hetzelfde gebied als de trail run een paar weken geleden. Grappig want nu kom ik iets meer van het uitzicht genieten. Het was prachtig! Daarnaast legde de gids uit hoe het dagelijks leven eruit ziet wanneer je in dit gebied woont. Het komt er eigenlijk op neer dat ze iedere dag naar de rand van de stad gaan (wandelend) om hun handelswaar te verkopen zodat ze zelf weer geld hebben om eten te kopen, iedere dag van de week weer opnieuw. Daarnaast zagen we hoe houtskool wordt gemaakt (ik dacht altijd dat dit een grondstof was) en liepen we langs een heilige plek waar mensen heen gaan om hun wensen uit te spreken. Als de wens uitgekomen is moeten ze een dier offeren op dezelfde plaats. Er was een hele familie aanwezig die volgens mij een eend gingen offeren want die was het er zo te horen niet mee eens! Het was heel erg gezellig.
In de middag ging ik met een andere Nederlandse verpleegkundige naar het huis toe van een daycrew. Hij woont eigenlijk 3 uur van de stad vandaan maar hij huurde nu een huisje van iemand in de stad. Het was klein en simpel maar wel schoon en knus. Hij had ongeveer 4 vierkante meter en het was gemaakt van bij elkaar gesprokkeld hout met op de bovenkant want golfplaten; een typisch huis in Madagaskar. Hij had heel lief wat frisdrank gekocht en wat koekjes om ons te trakteren. We hebben heel gezellig gekletst. Tijdens de gesprekken kom je er maar weer achter hoe blij je mag zijn waar je wiegje staat bij geboorte. Hij had zijn middelbare school afgemaakt maar zijn ouders hadden geen geld voor de universiteit. Wat hij dus na Mercy Ships moest gaan doen wist hij nog niet. Na het bezoekje aan zijn huis gingen we op de fiets naar het strand toe, hij woonde namelijk dicht bij het strand. We hebben heel veel lol gemaakt.
In de avond was er in ‘midship’ een karaoke avond. Het was super gezellig en bijna iedereen die aanwezig was deed wel mee! Wij als Nederlanders hadden ‘cowboys en indianen’ gedaan met bijpassend dansje welk erg goed ontvangen werd door het publiek. Leuk om de avond te besteden met je collega’s op een andere manier dan werken.
Donderdagochtend ben ik met 2 Nederlandse meiden naar de tailor geweest omdat hun daar wat moesten. Hierna zijn we in de stad gezellig wat bubble tea wezen drinken. ‘S avonds heb ik gewerkt.
Vrijdag had ik de hele dag vrij en heb ik de hele dag bij het zwembad op het schip gelegen. Af en toe een plonsje, een boek lezen, koffietje. Heerlijk!
Zaterdag ben ik met een Nederlandse naar een hotel in de stad geweest. Hier hebben ze een prachtig zwembad en een restaurant. We hebben vanaf 10 uur in de ochtend aan het zwembad in de zon gelegen. Het was echt heerlijk om even niet zoveel te hoeven doen (en ook om niet continu mensen te moeten begroeten van het schip). Om 16.00 had ik afgesproken met iemand anders bij de massage salon voor een heerlijke massage. Ze was stevig in de vingers dus het was een pittige massage maar ze wist al de knopen in m’n nek te vinden dus ik ging met een soepele nek de deur uit! Hierna hebben we samen een pizza op de boulevard van de stad gegeten. Het is aan het einde van deze maand onafhankelijkheidsdag in Madagaskar en ze hebben deze hele maand al voorbereidende festiviteiten dus het was gezellig druk! Altijd leuk om mensen te kijken vanaf het terras.
Om 18.30 ging de Nederlandse orthopeed weg omdat het orthopedische kinderblok (de gebogen beentjes) er alweer op zit. Kirsten zei iets heel erg grappigs toen ze weg ging; bedankt dat je zo goed voor de kinderen hebt gezorgd want als ze jou niet hadden dan hadden de kinderen wel rechte beentjes maar waren ze dood 🤣! Super grappig, helemaal mijn humor.
In de avond moest Nederland voetballen en hadden er een hoop Nederlanders zich verzameld voor de tv in de dining room (en 3 zweden). Het was hartstikke gezellig en we hadden ook nog eens gewonnen.
Zondags was niet heel veel bijzonder. Alcohol is niet toegestaan aan boord dus een kater van de avond ervoor had ik niet. In de avond heb ik gewerkt en dat betekend dat week 6 alweer voorbij is! Nog 25% van het avontuur te gaan.
De afgelopen week heb ik weer veel op Maxfax chirurgie gestaan. Super blij mee want ik merk dat ik dat toch wel het leukste vind. Vooral omdat op deze afdeling het verpleegkundige vak gewoon het meest naar voren komt.
Daarnaast merk ik dat ik gewoon m’n draai heb gevonden in het ziekenhuis en dat het al meer automatisme begint te worden om alles te doen. Het is leuk om te voelen hoe snel je je kunt aanpassen aan een nieuwe omgeving en nieuwe mensen.
























Geef een reactie