Van het vliegtuig naar het schip
Ga naar de pagina van Mercy Ships HollandGisteren was het dé dag. Om half 6 zwaaiden we papa thuis uit en reden we naar Brussel. Rond half 8 kwamen we aan op het vliegveld. Nadat we nog wat gedronken hadden, moesten we dan echt afscheid nemen. Al huilend werden de laatste knuffels gegeven en liet ik de rest van het gezin, opa en Tjalle achter voor de security. Gelukkig ging alles goed en kon ik de gate snel vinden.
Daar gebeurde er iets bijzonders. Ik heb een enorme hekel aan vliegen en dat in combinatie met het afscheid viel me zwaar. Maar zodra ik in de rij stapte voor paspoort controle hoor ik achter mij: ‘Hey nog een Mercy Shipper’. En zo ontmoette ik een ex-Shipper, die mij geruststelde en bezighield. Daar ben ik heel dankbaar voor.
De vlucht ging voorspoedig en om 3 uur (Senegalese tijd, in NL is het 2 uur later) zette het vliegveld grond op Afrikaanse bodem. Op het vliegveld van Dakar moest ik eerst een Visum voor 30 dagen aanvragen en nadat ik mijn bagage had gevonden, stond er iemand met een Mercy Ships bordje mij op te wachten.
Het was een hele vriendelijke driver die mij naar het quarantaine hotel bracht, wel met beperkte Engelse capaciteiten, waardoor ik er weer achter kwam dat ik mijn Frans best wat op kan krikken. Dat de communicatie lastig was, maakte niet veel uit: ik heb m’n ogen uit gekeken onderweg van de airport naar het hotel. Mensen die gewoon naast de auto’s op de weg lopen, huizen met platte daken in een wat Oosterse bouwstijl (zal wel met de invloed van de Islam hier te maken hebben), volle marktkraampjes langs de weg, vrouwen met van alles op hun hoofd, brede autowegen zonder banen, volgeladen busjes en scooters en nog veel meer. Helemaal de Afrikaanse ervaring en ik werd er heel erg blij van!
Volgende stop: het quarantaine hotel. In een van de VIP kamers mocht ik mijn nacht doorbrengen en ik heb avond gegeten op het dak, waar ik uitzicht had op het schip!! Opgetogen en uitgeput ging ik naar bed. Helaas werd mijn nacht vanaf 3 uur om de 2 uur onderbroken door overgeven, tussendoor voelde ik me gelukkig prima. Om half 9 kwam er iemand van Mercy Ships naar mijn kamer om een COVID test te doen en zij dacht dat ik op het schip waarschijnlijk beter af zou zijn.
En zo reed ik vanmorgen naar het schip, wat ontzettend bijzonder om die in het echt te zien en er vanaf nu ook deel van te zijn. Alles was goed doorgegeven en na een foto voor op mijn crew badge was het op naar de Crew Clinic. Naast een onverklaarbare hoge hartslag (zal wel enthousiasme zijn) was er niks te vinden, gelukkig. Dus kon ik weer meedoen met de introductie voor de nieuwe crew. Dat was toch een beetje veel en dus ben ik toen ik eenmaal in m’n eigen cabin aankwam gelijk in bed gaan liggen. Ik slaap in een vierpersoonscabin en mijn roommates waren super aardig en behulpzaam. Ik heb een paar uur geslapen, dus heb al aan m’n nieuwe bed kunnen wennen. Toen iemand van de Hospitality kwam vragen of alles goed ging en of ik wat te eten wilde, moest ik
opnieuw overgeven en daarom ben ik overgeplaatst naar een andere kamer. In isolatie. Ik moet zeggen dat ik niks te klagen heb, want het uitzicht is mooi. Ik zie boten in de haven en ook grote schepen langsvaren. Dus nu lig ik rustig naar buiten te kijken, in de hoop dat ik morgen weer wat beter ben.
Wat me nu al opgevallen is, is dat iedereen zo ontzettend behulpzaam is. Om de haverklap klopt er iemand op de deur om te kijken of alles goed gaat, m’n deur is mooi versierd en ik krijg ook al berichtjes. Zelf vind ik het niet leuk dat ik hulpbehoevende moet beginnen, terwijl ik gekomen ben om te helpen. Maar ik ervaar wel de manier waarop de crew met hun patiënten omgaat en ik ben zeer onder de indruk. Ik hoop dat ik doordat ik nu weet hoe het is om patiënt te zijn, straks extra goed kan zorgen.
Hopelijk binnenkort een gezonde update!
Plaats een Reactie
Meepraten?Draag gerust bij!
Ha Hanne, wat een pittige start! Hopelijk knap je snel op, beterschap! Ben benieuwd naar je verhalen. Succes en zegen gewenst.
Hé Hanne,
Wat een enerverende start zeg..! Hopelijk knap je snel op en kun je gaan genieten van het shiplife aan boord. Je zult snel opgenomen worden in de MS family, zeker weten!
Als ik je verhaal lees herken ik alweer dingen en kriebelt het weer hoor! Ik blijf je volgen! Beterschap en hopelijk snel lekker aan de slag daar!
Wat vervelend zo’n start Han 🙁 Veel sterkte en een spoedig herstel toegewenst. Zorg goed voor jezelf zodat je extra goed voor anderen kan zorgen!
Dankjewel Jess, super lief! Dat is een mooie manier om het te benaderen. <3
Aww hanne, komt goed. Klinkt nu al onwijs leuk veel beterschap. Kan niet wachten op de volgenden updates